II Spotkanie dla kobiet „Perła” i kilka słów o wdzięczności

_46A6956W piątek odbyło się  II Spotkanie dla kobiet „Perła”. Perła, bo jesteśmy: piękne, eleganckie, radosne, łaskawe, atrakcyjne. No dobra, nie zawsze takie jesteśmy, albo tak na siebie patrzymy. Najważniejsze jednak jest to, że Bóg tak na nas patrzy. Dla Niego jesteśmy wspaniałymi i cudownymi kobietami. A my, no cóż dążymy do doskonałości.

Spotkanie prowadziła Ola, która mówiła o tym jak kobiety są postrzegane w różnych częściach świata. Mówiła o kobietach w Indiach, Europie oraz o kobietach przedstawionych  na kartach Biblii. Bardzo dobry i interesujący wykład. Zwłaszcza, że mogłyśmy zobaczyć jak bardzo jesteśmy różne i z jak różnymi problemami stykamy się na co dzień. Była też niespodzianka. Na koniec spotkania chętne osoby mogły zostać ubrane w sari czyli tradycyjną część garderoby kobiet indyjskich.

Wracając jednak do tego co mówiła Ola. Zaczęłam się zastanawiać nad tym czy jako kobiety,  jako Polki potrafimy być wdzięczne? Czy w zgiełku codziennego dnia potrafimy dostrzec dobre rzeczy? Czy raczej skupiamy się na brakach i chodzimy złe, zmęczone, sfrustrowane i wyczerpane?

Im więcej nad tym się zastanawiam tym bardziej myślę, że jako Polki niestety bardziej skupiamy się na brakach i niemożliwościach. Sprawia to, że nasza „życiowa karuzela braku i niemożliwości” kręci się coraz szybciej. A my jesteśmy coraz bardziej zmęczone i sfrustrowane.

Może więc warto, abyśmy dzisiaj  zobaczyły całe bogactwo codziennego życia i wysiadły z tej kręcącej się w kółko karuzeli.

Nie jest to trudne. Wystarczy zatrzymać się, popatrzeć na swoje życie i zobaczyć za co możemy być wdzięczne.

Jedna z kobiet powiedziała mi kiedyś: tobie to łatwo mówić o wdzięczności, nie masz problemów. Gdybyś przechodziła przez to co ja to byś na pewno nie była tak bardzo wdzięczna.

Nie chcę się z nikim licytować na wielkość problemów przez jakie przechodzi. Kiedyś myślałam jak ta kobieta,że moja wdzięczność zależy od tego przez co przechodzę. Teraz już wiem jak bardzo się myliłam. Nie ważne co dzieje się w moim życiu zawsze znajdzie się coś za co mogę dziękować Bogu.

Za pocałunek mojego męża. Za to, że mogłam rano się obudzić. Za to, że na dworze świeci słońce. Za to, że mogę słyszeć. Za to, że żyję w wolnym kraju. Za to, że mam przyjaciół. Za to, że mam co jeść . Za to, że Jezus Chrystus przebaczył mi grzechy. Za to, że ……….

Im bardziej myślę o dziękowaniu tym lista robi się dłuższa i dłuższa.

Zacznijmy być wdzięczne Bogu, ludziom  i stańmy się zadowolonymi z życia kobietami, pełnymi radości, miłości i pokoju.

I na koniec kilka zdjęć z II Spotkania Kobiet „Perła”.

_46A6950_46A6952_46A6953_46A6957

 

Leave a Reply