Refleksje po spotkaniu dla małżeństwa

1-IMGP1917

 

Kolejne spotkanie dla małżeństw za nami. Hasłem przewodnim były jak widać na załączonym obrazku „Lata 70-80”. Stroje ludzi były super. Trudno było pomyśleć, że kiedyś po ulicach miast chodzili właśnie tak ubrani ludzie. Na pewno było wtedy bardzo  kolorowo.

Myśląc o ludziach przemierzających ulice w tych dosyć szalonych strojach, wspominając  lata 70 czy 80 w Polsce zaczęłam zastanawiać się nad wdzięcznością.

W czasach pośpiechu, zabiegania, pełnych półek czy potrafimy być wdzięczni. Wdzięczni z głębi serca. Bez wylewnych, teatralnych podziękowań związanych z zobowiązaniem i zależnością, ale po prostu wdzięczni. Wnosząc do życia swojego i innych radość, uśmiech, zadowolenie.

Ktoś kiedyś powiedział, że wdzięczność jest lekiem na egoizm. Jest to prawda, bo kiedy zaczynamy być wdzięczni  już nie patrzymy na siebie, ale wparujemy się w innych. Dostrzegamy ich zalety, piękno, a kiedy niczego się nie spodziewają zaskakujemy ich swoją „hojnością” wdzięczności…

O hojności wdzięczności w następnym wpisie.

Dzisiaj chciałam wam pokazać zdjęcie wspaniałych ludzi z którymi mogliśmy spędzić dobry czas na zabawach, tańcach i radości.

Dziękuję kochani, że byliście :)

 

 

 

Leave a Reply