Randkowanie przez interent 3

1-_G207502Jaki czas temu jedna z osób zapytała mnie co  myślę o randkowaniu  przez internet, a w zasadzie chodziło o szukanie partnera życiowego.

Powiem szczerze, że wcześniej jakoś bardzo się nad tym nie zastanawiałam.

Pamiętam, że kiedy ja miałam naście lat osoby dorosłe, które nie mogły znaleźć partnera odwiedzały „Biura matrymonialne” lub chodziły na wszelkiego typu zabawy, dancingi.  A my młodzi, szaleni, z głowami pełnymi pomysłów poznawaliśmy swoich partnerów np. w szkole, u znajomych, na prywatkach, na dyskotekach itp. Oczywiście to nie była reguła. W każdym razie istotne był to, że wszystko działo się w świecie rzeczywistym. Po prostu świat wirtualny nie był jeszcze tak dostępny.

Dzisiaj internet jest powszechny, a młodzi ludzie coraz częściej zakochują się w ludziach, których widzą tylko na ekranie monitora. Poznawanie ludzi przez internet stało się ucieczką dla wielu nieśmiałych osób. Takie osoby nawiązując internetowe znajomości czy pisząc o sobie, bardzo szybko czują się atrakcyjne, akceptowane i pożądane przez innych. W końcu pokazują siebie (zresztą nie tylko oni) z jak najlepszej strony, często mocno podkoloryzowanej.

Czy to jest złe? Nie określiłabym tego tak bardzo jednoznacznie.  Znam małżeństwa, których pierwsze spotkania były spotkaniami przez internet.

Czy dzisiaj te małżeństwa są szczęśliwe?

Nie wszystkie.

Nie którym układa się bardzo dobrze, a nie które no cóż. Zmagają się z codziennością, niezrozumieniem siebie, swoich potrzeb, swoich reakcji. Już nie mogą tego przerwać, nie mogą się wycofać. Zawarli przymierze i dzisiaj muszą zmierzyć się z rzeczywistością , jaką w zasadzie sami sobie stworzyli. Zresztą na podobne problemy napotykają się również ci, których spotkania odbywały się tylko w świecie rzeczywistym, a nie wirtualnym.

Nie ma reguły.

Jednak myślę sobie, że nawet jeżeli poznawanie ludzi przez internet ułatwia nam poznanie kogoś ; to raczej nie powinniśmy budować sobie obrazu drugiej osoby tylko na podstawie tego co przeczytamy czy usłyszmy w czasie rozmowy np. przez skypa. Potrzebujemy rzeczywistego spotkanie, realnych rozmów bez  szklanej tafli przed nami.  Internet nie może stać się ucieczką przed rzeczywistym światem.

Powinniśmy mieć świadomość, że tak naprawdę poznając człowieka przez internet widzimy tylko to, co on sam chce nam pokazać. Nie widzimy całej prawdy. Oczywiście w realu nie koniecznie musimy zobaczyć wszystko, ale na pewno zobaczymy więcej. W wirtualnej rzeczywistości każdy może wykreować taki obraz siebie, jaki tylko będzie chciał.

Także zanim podamy komuś swój adres, telefon upewnijmy się, że osoba z drugiej strony rzeczywiście zasługuje na  zaufanie. Nawet, jeżeli z osobą po drugiej stronie monitora spędzamy na rozmowach kilka godzin. Nawet, jeżeli opowiadamy jej o wszystkich swoich radościach, bolączkach i rozterkach. Nawet, jeżeli wydaje nam się, że to jest jedyna osoba, która nas rozumie nie inwestujmy w nią od razu swoich uczuć. Bądźmy mądrzy, tak naprawdę chodzi o nas i nasze życie.

3 thoughts on “Randkowanie przez interent

  1. Odpisz http://www.hallusforte.pl/ Sie 15,2015 11:15 pm

    Wreszcie ktoś pisze na temat, a nie próbuje i w efekcie się błąka nie wiadomo gdzie.
    Poproszę o więcej

  2. Odpisz irena Wrz 1,2015 12:57 pm

    Znam parę par które poznały się przez Internet i są bardzo szczęśliwi!

Leave a Reply