O nas

Kim jesteśmy ?

Nazywamy się Bernadetta i Bogusław Jaguszewscy dla przyjaciół, znajomych Benia i Bogdan. Od 1989 roku jesteśmy szczęśliwym małżeństwem. Mamy dwoje dorosłych dzieci. Na co dzień uczęszczamy do Kościoła Anastasis w Legnicy, Zbór Kościoła Bożego w Chrystusie.

Nasza praca wśród narzeczonych i małżeństw jest pracą ponad-denominacyjną.
Od 1997 roku prowadzimy kurs dla narzeczonych. Na początku były marzenia o szczęśliwych, żyjących w centrum Bożego planu małżeństwach i nauka. Uczyliśmy się tego, jak prowadzić spotkania, jak rozmawiać, a w międzyczasie tworzyliśmy materiały do prowadzenia spotkań, na których narzeczeni mogliby pracować.  W tym wszystkim wiedzieliśmy jednak jedno: zależy nam na tym, aby narzeczeni  wchodzili w związek małżeński przygotowani, świadomi tego kim są dla siebie, kim są w Bogu i co Bóg ma dla nich. Wiedzieliśmy, że kurs nie załatwi wszystkiego, nie przygotuje ich na wszystkie życiowe sytuacje, ale mieliśmy świadomość, że te kilka spotkań na pewno ułatwi im rozpoczęcie wspólnej małżeńskiej podróży.

Cały czas wiedzieliśmy, że praca z narzeczonymi to nie koniec, ale tak naprawdę dopiero początek naszej drogi. Polskie małżeństwa przeżywały kryzys. Kryzys, który z roku na rok coraz bardziej się pogłębiał. Był jak choroba, która drąży małżonków od wewnątrz. Co gorsza, choroba o której zaczynało się mówić dopiero wtedy, kiedy wszelkie naprawy relacji wymagały od małżonków więcej pracy i zaangażowania. Najważniejsze jednak było to, że ludzie mówili o trudnościach. Coraz częściej oprócz narzeczonych do naszego domu przychodziły małżeństwa, które potrzebowały pomocy. Zaczęliśmy więc z nimi pracować tworząc na bazie kursu dla narzeczonych, kurs dla małżeństw.

Pojawiało się coraz wiecej par, nie tylko z Legnicy, ale również i spoza naszego miasta. Zaczęliśmy także prowadzić konferencje dla małżeństw. Wiedzieliśmy, że Bóg coś robi. Dzięki Jego łasce rozwijaliśmy się. Dzięki Jego łasce  pojedyńcze osoby były zmieniane. To On, Jezus Chrystus, odgrywał  w każdym spotkaniu największą rolę. Tak naprawdę to On był sprawcą chcenia i wykonania. To Jemu zależało i zależy najbardziej  na tym, aby powstające małżeństwa żyły w zgodzie z Bożym Słowem, były odzwierciedleniem Jego miłości tutaj na ziemi, stanęły w miejscu swojego przeznaczenia