Opinie

„Kurs dla narzeczonych „My Razem” prowadzony przez Benię i Bogdana został nam polecony przez znajomych. Szybko okazało się, że był to dla nas niesamowity i wyjątkowy czas. Pamiętamy, że bardzo stresowaliśmy się przed pierwszym spotkaniem ale zostaliśmy tak ciepło przyjęci, że było to zupełnie niepotrzebne. Czas spędzony na kursie był napięty lecz bardzo owocny. Tematy i rozmowy były przeróżne a rozwijały nie tylko sferę intelektualną, emocjonalną, fizyczną ale również duchową. Benia i Bogdan wyciągnęli z nas dużo cennych rzeczy dzięki czemu mogliśmy się jeszcze bliżej poznać i odkryć jak ze sobą żyć.
Dziękujemy Wam za czas jaki nam poświęciliście, za wiedzę jaką nam przekazaliście oraz za swoje własne historie i świadectwa, którymi się z nami podzieliliście. Robicie dobrą robotę!”

Maja i Marcin

 

„Benia i Bogdan prowadzili szkolenie dla małżeństw i osób przygotowujących się do ślubu w naszym kościele (St. Marks Church w Dublinie w 2011 r.) W ciągu kilku godzin wykładów i pracy indywidualnej podzielili się z nami swoim ogromnym doświadczeniem w zakresie terapii małżeńskiej, głęboką wiedzą na temat różnych problemów małżeńskich, rodzinnych oraz skutecznym rozwiązywaniem zaistniałych konfliktów. Przez bardzo dobrą komunikację i zarazem inspirację sprawili, że o trudnych sprawach można było rozmawiać z nimi z dużym zaufaniem i otwartością. Nas osobiście ujęło ich ‘serce’ w służbie ludziom. Są niezwykłą parą, która wierzy w uzdrowioną rodzinę i szczęśliwe małżeństwo. Dzieląc się z nami również swoją historią udowodnili, że ‚niemożliwe dla człowieka’ jest możliwe dla Boga. Sami przeszli przez niejedną trudną drogę. Dlatego właśnie tym bardziej warto ich posłuchać. Cieszymy się, że mogliśmy ich poznać osobiście. Oboje są dla nas i dla całej Polskiej Społeczności Chrześcijan w Dublinie ogromną zachętą.”

Rafał i Agnieszka Janowscy.
Polska Społeczność Chrześcijan w Dublinie przy kościele St.Marks.

 

„Kurs przygotowujący do małżeństwa zazwyczaj kojarzy się z przykrym obowiązkiem. Tymczasem może być świetną okazją do poznania się jeszcze bardziej z przyszłym współmałżonkiem :) Mieliśmy przyjemność poznać prawdziwe małżeństwo, które roztacza wokół siebie atmosferę miłości i szacunku. Mieliśmy przyjemność spędzić z nimi wiele ciekawych godzin i wspólnie rozmawiać: o życiu, o Naszym Tacie w Niebie, o relacjach, o sobie, o źródle miłości, o tym ,o czym myślimy i o tym, o czym marzymy. Teraz mamy okazję im podziękować publicznie i nagrodzić 5-cioma gwiazdkami: Beniu i Bogdanie, jesteście jedyni w swoim rodzaju! :)”

Oliwia&Remigiusz Zielińscy

 

„Kurs dla narzeczonych MY RAZEM pozwolił nam odkryć i zaczać budować fundament dla udanego małżenstwa, fundament oparty na zaufaniu, zrozumieniu i cierpliwości, oraz co najważniejsze – miłości do Jezusa i siebie nawzajem. Dzięki spotkaniom poznaliśmy siebie lepiej i dowiedzieliśmy sie jakie są nasze mocne, a jakie slabe strony.  Bogdan i Benia stworzyli świetną, zabawną oraz pełną zaufania atmosferę podczas każdego spotkania.  Byli i wciąż są dla nas źródłem mądrości i odpowiedzialności. Polecamy wszystkim narzeczonym i młodym małżeństwom!  ”

Monika Majka-Helms i Ryan Helms – 2011 rok

 

„Na kursie przedmałżeńskim byliśmy na 2 tygodnie przed ślubem (Benia i Boguś zgodzili się na kurs weekendowy, przyśpieszony). Mieliśmy sporą odległość do pokonania, z centrum Polski aż do Legnicy. Ale z Bożą pomocą wyruszyliśmy. I była to absolutnie cudowna decyzja! Ten kurs to nie tylko sprawdzian, czy mamy podobne cele, wartości i zamierzenia, ale dużo głębsze poznanie siebie w krótkim czasie! Dzięki Beni i Bogusiowi poczuliśmy od nowa jak nam na sobie zależy i dlaczego chcemy spędzić życie razem z Bożym prowadzeniem. Cenne wskazówki, które obydwoje uzyskaliśmy, do dziś pozwalają nam na nie szukanie swego i dzielenie każdego dnia, nawet tego szaro-burego z radością i poczuciem Bożego planu dla naszego życia. Dziękujemy Wam kochani, że nic nie zostało nam narzucone, a jedynie pomogliście nam samym odkryć to, co jest DOBRE, bo BOŻE”.

Marta i Sebastian Banaś

Referencje

Stowarzyszenie Ewangelizacyjne „Koinonia Jan Chrzciciel – Oaza Gdynia”
Kościół Zielonoświątkowy „Tchnienie Życia” w Łęknicy
Polska Społeczność Chrześcijan w Dublinie
Kościół Boży w Chrystusie „Syloe” w Malborku
Wspólnota Chrześcijańska „Betel” we Wrocławiu